Problem z GPS tel A72

Witam.
Od jakiś trzech może czterech dni ma problemy z lokalizacją. Podczas treningu aplikacja wywala mi alert o błędzie GPS i każe czyścić. Używam telefonu samo A72. Dzisiaj wgrałem aplikacje Stravy i zaczynając trening włączyłem obydwie apki. Po 900 metrach w Caynax GPS się wykrzaczył zaś strava dalej działała. Poza tym czasem mam też problemy z importowaniem .gpx na stronie stravy a dokładniej mówiąc wyeksportowane treningi z Caynax nie pokrywają się po zaimportowaniu na strave np. czasowo i pokazuje inne prędkości. Mam wrażenie że to jest wtedy gdy GPS szaleje.

Ale tak czy inaczej ta aplikacja nie ma sobie równej. Jest mi czasem brak niektórych funkcji typu rywalizacji, znajomych, czy też swoich rekordów ale zwyczajnie przerzucam treningi na portal stravy i mimo tego wolę jednak tą aplikację od innych. Kapitalna robota.

Mam nadzieję że coś ulepszysz z tym GPS i kontent bym był gdybyś zaczął poważnie rozważyć możliwość rozbudowy tej aplikacji na wzór endo. Wiem że to ciężki orzech do zgryzienia ale wierzę że się to Tobie uda.

Jeżeli jest możliwość co byś mi ewentualnie podpowiedział co mogę inaczej postawiać w aplikacji albo i gdzieś w androidzie aby jakoś w miarę możliwości poprawić jakość GPS to będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Problem pojawił się na Samsungach oraz telefonach z serii Pixel po ostatnich aktualizacjach. Niestety trzeba czekać aż producenci to naprawią.

Nasza aplikacja używa GPS tylko jak jest uruchomiona w przeciwieństwie do innych aplikacji które chcą aby użytkownik zezwolił na używanie GPS cały czas.

Dlatego nasza aplikacja przestała działać (popsuto taką obsługę) podczas gdy w innych aplikacjach które mają stały dostęp do GPS działa to poprawnie.

Nie wiem w takim razie co w tym momencie może być z aplikacją nie tak ponieważ ze względu na wyłączający się GPS zacząłem korzystać ze Stravy. Otóż podobnie jak Caynax również Strava ma identyczne ustawienia GPS na telefonie. To znaczy że dostęp jest tylko wtedy do GPS gdy aplikacja jest używana. Nie mam przyznanego dostępu permanentnie ani w jednej ani w drugiej aplikacji a jednak Strava nie przestaje działać w momencie wygaszenia ekranu. Bardzo to irytujące. Sprawdzałem wszystkie ustawienia kilka razy i jednakowoż nie znalazłem różnicy między tymi aplikacjami w systemie.

Do Samsunga proszę zerknąć te ustawienia.






Interesting. It works fine on Samsung A52, though it is a very similar phone.

It depends on device. One already got update, other didn’t.

New app update is coming to the store but it is in review for quite a long time :confused: